Transfers TR

2020-2021 Sezonu Ara Transfer Döneminde 21 Süper Lig Takımının Gerçekleştirdiği Tüm Transferler

Nedim Varol
Ekleyen Nedim Varol
Construction Photography/Avalon/Getty Images
facebooktwitterreddit

2020-2021 sezonunda 5 Ocak 2021 tarihinde başlayan ara transfer dönemi 1 Şubat'ta sona erdi. Süper Lig'de yer alan 21 takım, kadrolarına yapabilecekleri son takviyeleri de yaptılar.

Süper Lig'de ara transfer döneminde gerçekleşen tüm transferleri, takım takım ve gelenler-gidenler olarak yazdık:

21. Fatih Karagümrük

Gelenler: Veggar Eggen Hedenstad (Rosenborg), Gaston Campi (Trabzonspor), Serhat Ahmetoğlu (Fenerbahçe), Kemal Ademi (Fenerbahçe), Jeremain Lens (Beşiktaş), Lucas Castro (SPAL), Yavuz Aygün (Boluspor), Fabio Borini (Kulüpsüz), Emre Çolak (Kulüpsüz), Andrea Bertolucci (Kulüpsüz)

Gidenler: Ramazan Civelek (Kayserispor), Aatif Chahechouhe (BB Erzurumspor), Zeki Yıldırım (Altay), Furkan Kara (Sancaktepe), Erik Sabo (Çaykur Rizespor), Eric Lichaj (Kulüpsüz), Badou Ndiaye (Stoke City), Brahim Darri (BB Erzurumspor)

20. BB Erzurumspor

Gelenler: Jakub Szumski (Rakow), Aatif Chahechouhe (Fatih Karagümrük), Mostapha El Kabir (Örgryte), Elba Rashani (Odds), Johanna Omolo (Cercle Brugge), Göktuğ Bakırbaş (Göztepe), Yacouba Coulibaly (Le Havre), Brahim Darri (Fatih Karagümrük), Manuel da Costa (Kulüpsüz), Bogdan Butko (Shakhtar Donetsk), Yaw Ackah (Kayserispor), Zakarya Bergdich (Denizlispor), Buğrca Çağıran (Yeni Malatyaspor)

Gidenler: İbrahim Akdağ (Ankaragücü), Kaan Kanak (Adana Demirspor), Rashad Muhammed (Sarpsborg), Jugurtha Hamroun (Samsunspor), Armando Sadiku (Bolivar), Ömer Şişmanoğlu (Tuzlaspor), Osman Şahin (Ofspor), Mücahid Albayrak (Gaziantep FK), Fabien Fernolle (Kulüpsüz), Mahamadou Ba (Menemenspor), Ibrahim Sissoko (Akhisarspor), Fabien Farnolle (Kulüpsüz), Yacouba Coulibaly (Kulüpsüz)

19. Hatayspor

Gelenler: Mohammed Kamara (Menemenspor), Muhammed Mert (Altınordu), Ekrem Kılıçarslan (Eskişehirspor), Youssouf Kone (Lyon)

Gidenler: Idir Ouali (Ethnikos), Gökhan Karadeniz (Samsunspor), Buğra Temel (Nevşehir Bld), Helder Barbosa (Panetolikos), Mirkan Aydın (İstanbulspor), Dame Diop (Budejovice), Mehmet Küçükdurmuş (Adıyaman 1954)

18. Ankaragücü

Gelenler: Aliou Badji (El Ahly), İbrahim Akdağ (BB Erzurumspor), Geraldo (El Ahly), Alper Babacan (Akhisarspor), Embiya Ayyıldız (Ergene Velimeşe), Ali Kaan Güneren (Akhisarspor)

Gidenler: Mücahit Can Akçay (Hekimoğlu), Hasan Kaya (Ankara Demirspor), Alper Önal (Mamak), Murat Sipahioğlu (Mamak), Burak Evren (Osmaniyespor), Cebrail Karayel (Altay), Luka Adzic (Anderlecht), Jonathan Bolingi (Royal Antwerp), Yiğit Kafkasyalı (Yozgatspor)

17. Kayserispor

Gelenler: Kevin Luckassen (Viitorul), Besard Sabovic (Mjallby), Ramazan Civelek (Fatih Karagümrük), Uğur Demirok (Konyaspor), Anton Maglica (GZ Hengfeng), Melih Okutan (Boluspor), Karlo Muhar (Lech Poznan), Nehuen Paz (Bologna)

Gidenler: Adem Doğan (Düzcespor), İlhan Depe (Altay), Hasan Hüseyin Acar (Kulüpsüz), Yaw Ackah (BB Erzurumspor), Oğuzhan Çapar (Balıkesirspor)

16. Yeni Malatyaspor

Gelenler: Atakan Müjde (Pendikspor), Stevie Mallan (Hibernian), Eric Ndizeye (Musongati), Jospin Nshimirimana (Aigle Noir), Haqi Osman (Okyeman), Philip Gameli Awuku (Okyeman)

Gidenler: Youssouf Ndayishimiye (Medipol Başakşehir), Mustafa Akbaş (Gençlerbirliği), Murat Akça (Altay), Berk Yıldız (Adana Demirspor), Atakan Müjde (Pendikspor), Emre Selen (Menemenspor), Christian Cueva (Santos), Guido Herrera (Talleres), Buğra Çağıran (BB Erzurumspor)

15. Çaykur Rizespor

Gelenler: Damjan Djokovic (Cluj), Erik Sabo (Fatih Karagümrük), Alexander Söderlund (Hacken), Emir Dede (Balıkesirspor)

Gidenler: Ismael Diomande (Konyaspor), Emirhan Topçu (Menemenspor), Sinan Yazıcı (Yeşilyurt Bld), Can Vural (Erokspor), Boğaçhan Kazmaz (İstanbulspor), Burak Albayrak (Serik Belediye), Kemal Rüzgar (Manisa FK), Yusuf Acer (Akhisarspor)

14. Denizlispor

Gelenler: Kubilay Aktaş (Gaziantep FK), Hasan Ayaroğlu (Alanyaspor), Görkem Can (Groningen), Ali Yavuz Kol (Galatasaray), Ayman Ben Mohamed (Le Havre), Ahmed Yasin (Hacken), Mix Diskerud (Manchester City)

Gidenler: Ismail Aissati (Adana Demirspor), Mert Sarıkuş (Vanspor), Alihan Kalkan (Sancaktepe), Neven Subotic (Altach), Fede Varela (Kulüpsüz), Zakarya Bergdich (BB Erzurumspor)

13. Konyaspor

Gelenler: Amar Rahmanovic (Sarajevo), Zymer Bytyqi (Viking), Emre Kartal (Fenerbahçe), İsmail Güven (1922 Konya), Doğan Gölpek (1922 Konya), Ismael Diomande (Çaykur Rizespor), Ertuğrul Teksen (Lyngby), Jesse Sekidika (Galatasaray), Barış Yardımcı (Sivasspor), Selim Dilli (Uşakspor), Nuru Emre Aksit (Kulüpsüz)

Gidenler: Ömer Ali Şahiner (Medipol Başakşehir), Serkan Kırıntılı (Alanyaspor), Uğur Demirok (Kayserispor), Paolo Hurtado (Kulüpsüz), Savaş Polat (Turgutluspor), Selim Dilli (1922 Konya), Ertuğrul Tekşen (1922 Konya), Şener Kaya (1922 Konya), Abdulsamet Kaya (1922 Konya), Nuri Emre Akşit (1922 Konya), Ali Karakaya (1922 Konya), Emre Kartal (1922 Konya)

12. Gençlerbirliği

Gelenler: Lucas Mugni (Sport Recife), Yasin Davus (Hacettepe), Mustafa Akbaş (Yeni Malatyaspor), Srdjan Spridonovic (Kızılyıldız), Sandro Lima (TJ Teda)

Gidenler: Berat Özdemir (Trabzonspor), Batuhan Özdemir (Erbaaspor), Mustafa Çeçenoğlu (Boluspor), Ali Eren Daşdemir (Çankaya FK), Baran Başyiğit (Hacettepe), Kadir Enes Kira (Hacettepe)

11. Göztepe

Gelenler: Beykan Şimşek (Ankaraspor), Fousseni Diabate (Trabzonspor), Peter Zulj (Anderlecht), Anderson Esiti (PAOK), Adis Jahovic (Antalyaspor)

Gidenler: Marcio Mossoro (Altay), Burak Süleyman (Kocaelispor), Göktuğ Bakırbaş (BB Erzurumspor), Guilherme (Alvarenga), Andre Poko (Kulüpsüz), Eren Bilen (Nevşehir Bld)

10. Kasımpaşa

Gelenler: Dusko Tosic (Guangzhou R&F), Arda Bulut (Louisville City), Isaac Keise Thelin (Anderlecht), Derrick Luckassen (PSV Eindhoven), Danny Drinkwater (Chelsea), Kristijan Bistrovic (CSKA Moskova)

Gidenler: Onur Ural (Arnavutköy Bld), Ahmet Oğuz (Sivasspor), Enes Sarı (Bayrampaşa), Azad Toptik (Ankaraspor), Alan (Tuzlaspor), Murat Berk Çolak (Adıvar SK), Mickael Tırpan (Fortuna Sittard), Tobias Heintz (Serbest), Arda Bulut (Karacabey Bld), Berat Kalkan (Karacabey Bld)

9. Antalyaspor

Gelenler:

Gidenler: Erman Vardar (Somaspor), Cengiz Demir (Akhisarspor), Adem Metin Türk (Bodrumspor), Mikail Basar (Serik Belediyespor), Adis Jahovic (Göztepe), Kaan Mert Nasırcılar (Serik Belediyespor)

8. Gaziantep FK

Gelenler: Bilal Başakçıoğlu (Trabzonspor), Roderick Miranda (Wolverhampton Wanderers), Osama Rashid (Santa Clara), Ertuğrul Ersoy (Le Havre)

Gidenler: Mehmet Erdem Uğurlu (Altay), Ali Ateş (Osmaniyespor), Hasan Yurtseven (Nazilli Bld), Kubilay Aktaş (Denizlispor), Mücahid Albayrak (Samsunspor)

7. Fenerbahçe

Gelenler: Mesut Özil (Arsenal), İrfan Can Kahveci (Medipol Başakşehir), Attila Szalai (Apollon Limassol), Bright Osayi-Samuel (Queens Park Rangers)

Gidenler: Nabil Dirar (Club Brugge), Serhat Ahmetoğlu (Fatih Karagümrük), Kemal Ademi (Fatih Karagümrük), Tolga Ciğerci (Medipol Başakşehir), İsmail Yüksek (Adana Demirspor)

6. Galatasaray

Gelenler: Mostafa Mohamed (Zamalek), Henry Onyekuru (Monaco), Halil Dervişoğlu (Brentford), Gedson Fernandes (Benfica), DeAndre Yedlin (Newcastle United)

Gidenler: Mbaye Diagne (West Bromwich Albion), Erkan Süer (Turgutluspor), Batuhan Şen (Menemenspor), Metehan Mertöz (Kırklarelispor), Emirhan Civelek (Akhisarspor), Jesse Sedika (Konyaspor), Emin Bayram (Boluspor), Ali Yavuz Kol (Denizlispor)

5. Aytemiz Alanyaspor

Gelenler: Damian Kadzior (Eibar), Serkan Kırıntılı (Konyaspor), Muhammed Arda Uzun (Sarıyer), El Mami Tetah (Ksar Nouakchott), Hasan Hüseyin Acar (Kulüpsüz)

Gidenler: Anastasio Bakasetas (Trabzonspor), Hasan Ayaroğlu (Denizlispor), Veysel Ünal (Alanya Kastel), Ufuk Ceylan (Kulüpsüz)

4. Sivasspor

Gelenler: Emre Satılmış (Sancaktepe), Ahmet Oğuz (Kasımpaşa), Tyler Boyd (Beşiktaş), Alaaddin Okumuş (Ümraniyespor)

Gidenler: Yasin Öztekin (Samsunspor), Barış Yardımcı (Konyaspor), Armin Djerlek (NK Aluminij), Emre Satılmış (Hekimoğlu), Eren Şahin (Sivas Belediyespor)

3. Beşiktaş

Gelenler: Cenk Tosun (Everton), Bilal Ceylan (Eskişehirspor)

Gidenler: Kartal Yılmaz (Ümraniyespor), Atakan Üner (Ümraniyespor), Erdoğan Kaya (Turgutluspor), Atamer Bilgin (Boluspor), Jeremain Lens (Fatih Karagümrük), Tyler Boyd (Sivasspor), Güven Yalçın (Lecce), Nicolas Isimat-Mirin (Kulüpsüz), Oğuzhan Akgün (Ergene Velimeşe)

2. Trabzonspor

Gelenler: Anastasios Bakasetas (Alanyaspor), Berat Özdemir (Gençlerbirliği), Yunus Mallı (Wolfsburg)

Gidenler: Taha Tunç (Hekimoğlu), Furkan Yıldırım (Hekimoğlu), Salih Kavrazlı (Hekimoğlu), Gaston Campi (Fatih Karagümrük), Behlül Aydın (Pendikspor), Bilal Başakçıoğlu (Gaziantep FK), Ahmet Canbaz (Ümraniyespor), Fousseni Diabate (Göztepe), Muhammet taha Tepe (Turgutluspor), Koray Kılınç (İstanbulspor), İsmail Karakaş (Çankaya FK), Kerem Baykuş (İstanbulspor), Ahmet Hakan Sevinç (Yomraspor), Hüseyin Mert Kurt (1954 Kelkit Bld), Joao Pereira (Kulüpsüz), Stiven Plaza (Valladolid)

1. Medipol Başakşehir

Gelenler: Youssouf Ndayishimiye (Yeni Malatyaspor), Ömer Ali Şahiner (Konyaspor), Junior Fernandes (Ittihad Kalba), Tolga Ciğerci (Fenerbahçe), Leo Duarte (Milan)

Gidenler: İrfan Can Kahveci (Fenerbahçe), Kerim Frei (Emmen), Salim Farsak (Bayburt Özel İdare), Alya Toure (Akhisarspor), Enis Karakuş (Bodrumspor), Emre Kaplan (Bodrumspor), Muhammet Arslantaş (Turgutluspor), Muhammed Şengezer (Adana Demirspor), Martin Skrtel (Kulüpsüz)

facebooktwitterreddit